Aktuality

dropp - za čistší tenis

10.12.2021

Zajisté jste si všimli v hale sběrných boxů s nápisy "dropp" či  "za čistší tenis". Tak vězte, že za tím vším stojí bývalý bankéř a manažér velkých firem  Vít GLOSER. Milovník tenisu se rozhodl v Česku rozjet projekt usilující o čistší tenis, recyklaci ohraných tenisáků a použitých výpletů.

"Sport, který je čistý, bílý a který miluju, zároveň hrozně špiní planetu" popisuje V. Gloser, co ho vyprovokovalo k tomu, aby se dal do hledání řešení, jak život tenisového míčku prodloužit. A tak  po konzultaci s francouzskými odborníky se rozhodl nejprve zajistit sběr míčků a výpletů a poté domluvit ve vybrané továrně jejich další zpracování, respektive rozložení na jednotlivé materiály a jejich další využití.

"Dropp změní myšlení nás tenistů, protože míček, který se zásadně vyrábí v Asii, z ní putuje 16 tisíc kilometrů např. do Wimbledonu, kde se s ním hraje dvacet minut a de facto končí" uvádí Vít Gloser s tím, že uhlíková stopa tenisáku je hrůzná.V Česku se podle analýz dropp prodá ročně dva a čtvrt milionu tenisáků. Nadšenci do recyklace by byli rádi, kdyby se jim povedlo sesbírat zhruba milion v průběhu celé tenisové sezony 2022.

Proto vás prosíme vážení návštěvníci našeho klubu pojďme podpořit tento projekt, který podporujou i významné tenisové firmy Tecnifibre či Head a házejme ohrané míčky do těchto sběrných boxů !

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotogalerie:


Celá fotogalerie »

Aktuality
10.12.2021 dropp - za čistší tenis

Zajisté jste si všimli v hale sběrných boxů s nápisy "dropp" či... Číst více

22.11.2021 Provoz haly od 22.11.2021

Vážení členové klubu a ostatní tenisté Ode dnešního dne 22.11.2021 opět... Číst více

05.10.2021 Petr Čára a Alex Nadaire vítězí

V sobotu 3.10, proběh na našich dvorcích závěrečný turnaj " Dvojičky... Číst více

Všechny aktuality