tk pelhřimov
Novinky

Novinky

Odešel Zdeněk Holý Přidáno: 27/02/24 08:27
Ve čtvrtek 22. února nás po dlouhé nemoci opustil dlouholetý člen a kamarád Zdeněk HOLÝ.
Poslední rozloučení proběhne v pátek 1. března v 10 hodin v pelhřimovské smuteční obřadní síni.
Celý tenisový klub vyjadřuje touto cestou pozůstalé rodině hlubokou soustrast.
Budeš nám chybět Zdenku.
Jakub ZEMAN ve finále "Céčka" dorostu Přidáno: 21/02/24 10:47
O víkendu proběhl na domácích kurtech pelhřimovské tenisové haly celostátní turnaj dorostenců. Pelhřimovský Jakub ZEMAN obsadil krásné 2. místo, když až ve finále nestačil na R. Laššana (Tenis Slovácko).
S Jakubem KYLSÁNEM rovněž vybojovali 2. místo v soutěži deblů.
Oběma gratulujeme!
Volební valná hromada Přidáno: 11/02/24 03:52
Vážení členové Tenisového klubu,
v pátek 8. března 2024 v 18 hodin se uskuteční v klubovně na antukových kurtech v Pelhřimově volební valná hromada.

Kandidáti na funkci předsedy klubu se můžou přihlásit na e-mailové adrese klubu:  tkpe@centrum.cz

Srdečně zve výbor TK Pelhřimov
Starší žáci si dali dostaveníčko v boji o titul přeborníka kraje na kurtech naší tenisové haly, a nutno říci, že to byl pro náš klub hodně povedený víkend.
Lukáš URBAN šel od začátku za svým cílem a nezastavila ho  ani ve finále nasazená jednička A. Pražma (LTC Tábor).
Po výsledku 3:6 6:3 6:4 si zaslouženě dokráčel pro prvenství a možnost zahrát si v březnu na prostějovském místrovství republiky.
Lukáš zároveň ovládl i soutěž deblů, kde proti němu ve finále stál další domácí hráč Jakub BAŠTÝŘ.
Děkujeme za vzornou reprezentaci našeho klubu!
Další úspěchy Julie Stainbauer Přidáno: 05/02/24 11:43
O víkendu probíhal v hale LTC Viton v Českých Budějovicích Oblastní přebor starších žákyň. Náš klub měl až do posledních kol zastoupení v Julii Steinbauer, která si nakonec odnesla 2. místo v soutěži singlů a kategorii deblů dokonce vyhrála! (viz galerie)
Gratulujeme 
Zvýhodněné ceny haly o prázdninách ! Přidáno: 21/12/23 09:19
Výbor TK opět vychází vstříc všem členům mládežnických družstev a stanovuje po dobu prázdnin cenu za hodinu na 200 Kč. Akce platí od 25.12. 2023 do 2.1. 2024.
Junior Davis Cup pro Jižní Moravu Přidáno: 29/11/23 08:40
Po roce opět  probíhala v naší tenisové hale v Pelhřimově soutěž 8 tříčlenných družstev mladších žáků (narozeni 2011-2013) dle nominací jednotlivých oblastních tenisových svazů - populární Junior Davis Cup 2023.
Vítěznou trofej si odvezlo družstvo Jižní Moravy, když ve finále zdolalo družstvo Prahy výsledkem 3:0
Na snímku vítězné družstvo JM vedené trenerém Tomášem Kajlíkem.
Julia Steinbauer na vítězné vlně Přidáno: 29/11/23 04:00
Necelých 24 hodin po úspěchu v Liberci, nastoupila Julia na kurtech Pliskova Tennis Academy v Říčanech k 1. kolu celostátního turnaje B kategorie starších žákyň.
A protože si pobyt v Říčanech prodloužila až do úterý 28.11. značí to, že si zahrála finále singlové soutěže. V něm už byla nad její síly Halfarová (1.ČLTK Praha), které podlehla 1:6  3:6 
O další kvalitní výsledek se ještě postarala se svou deblovou pelhřimovskou partnerkou Sárou CHOCHOLOVOU, když postoupili až do semifinále.
Je jasné, že Julia prožila pohádkový tenisový týden a budíž jí je gratulace od bývalé světové jedničky K. Plíškové velkou motivací a povzbuzením do dalších zápasů tenisové kariéry.
Doslova husarský kousek se povedl mladé pelhřimovské hráčce Julii Steinbauer na Liberec Indoor Open 2023 série Tennis Europe  do 14 let.
Nejenže se prokousala z kvalifikace do hlavní soutěže, ale její vítězná cesta se zastavila až ve čtvrtfinále kde nestačila na Šmídovou z TK Zlín.
Za zmínku stojí určitě fakt, že Julia v 1. kole vyřadila 2. nasazenou a členku elitní evropské stovky HEINS z Lucemburska !
Velká gratulace.
Od 17. listopadu probíhaly ve Strakonicích a v Táboře oblastní přebory dospělých v kategoriích mužů a žen i za účasti pelhřimovských tenistů. A nutno dodat, že se opravdu neztratili a udělali našemu klubu jméno.
Lukáš ŠEFČÍK ve Strakonicích došel až do finále, kde nestačil na Homolu (LTC Tábor) a Adriana SVOBODOVÁ v Táboře společně s Neradovou (TK Strakonice) získala titul přebornice ve čtyřhře a v singlu došla až do semifinále.